Přibalíme Vám krásný dárek a dopravu ZDARMA při objednávce nad 550Kč do Zásilkovny nebo nad 1300Kč DPD či ČP ;)

Význam kamenů

Význam achátu – luxusní korálkové náramky z achátu

Každý kámen má své specifické vlastnosti jako například sílu, harmonii, energii nebo vyznačují jednotlivá znamení horoskopu. Mezi nejoblíbenější přírodní kameny patří právě achát.

Achát se skládá z vrstev křemene, opálu a chalcedonu. Název tohoto přírodního kamenu je odvozen od řeky Achátes na jihu Sicílie.  Achát je polodrahokam a říká se o něm, že má léčivé účinky, už jen proto by neměl chybět ve šperkovnici žádné ženy nebo muže. Dále Vás má ochraňovat před negativní energii a chrání před zlými sny. Achát je velice oblíbený nejen při výrobě šperků, ale vyrábějí se z něj i hmoždíře, třecí misky pro chemické laboratoře.

 Největší výskyt tohoto skvostu je na území Brazílie zejména ostrov Rio Grande do Soul. Velmi známý výskyt je i na ostrově Madagaskar, výskyty Acháty se liší především barvou. Jsou zaznamenané výskyty i nás České republice. U nás se považuje za významnější naleziště okolí Trutnova. Každé naleziště je jedinečné svou barvou tohoto drahokamu.

Jedinečné vlastnosti podle barvy

Červený achát – dodává chuť do života, zvyšuje sebevědomí a napomáhá odstraňovat strach a nervozitu

Růžový achát – napomáhá k duševní a tělesné harmonii, zlepšuje paměť a soustředění

Zelený achát – zvyšuje citovou přizpůsobivost, pomáhá Vám k nalezení té správné životní cesty a odstraňuje strach z vystupování

Modrý achát – považuje se za výborný zdroj síly a napomáhá k duševní rovnováze

Šedý achát -  zvyšuje sebedůvěru a napomáhá rozvíjet analytické myšlení

Fialový achát – sává z něj pozitivní energie a pomáhá při řešen složitých situací

 

Znamení zvěrokruhu

Nejvhodnější je pro znamení blížence, raka, štíra a rybu