Při objednávce nad 630Kč doprava ZDARMA, při platbě na ÚČET vhodný dárek :)

Kabbalah náramek

Ochranný červený náramek

Po staletí a napříč různými kulturami náramek z červeného provázku lidé nosili pro ochranu, víru, štěstí, sílu a spojení.

V dnešní době je náramek symbol, že jste někým milováni a podporováni, můžete se tak cítit více v bezpečí.

Kabbalah náramek

Trocha historie o Kabbalah náramku

Červený provázek nošený na ruce lze z historických pramenů vystopovat v mnoha kulturách, jmenovitě hinduismu, buddhismu, křesťanství a také v starověké Číně.

 

Náramek v hinduismu

nosí červenou nit (také někdy žlutou nebo bílou) vdané ženy na levém zápěstí, muži a neprovdané ženy na pravém zápěstí. Červená šňůrka je považována za posvátnou a používá se při mnoha náboženských oslavách a tradicích jako symbol štěstí a ochrany.

 

Náramek v buddhismu

v tibetském vadžrajánovém buddhismu je při obřadech běžné vázání šňůrky nebo provázku kolem zápěstí. Šňůrka je požehnána lámou a předána studentům a praktikujícím, aby reprezentovala získané lekce nebo u příležitosti složení buddhistických slibů.

Lama tradičně požehná provázku a poté uváže uzel a naplní jej mantrou. Podobně jako v jiných tradicích se říká, že tyto červené šňůry přinášejí štěstí a ochranu. Slouží také jako stálá připomínka slibů, pokud jsou přijaty během obřadu slibu, nebo jako lekce, pokud jsou přijaty během ústraní.

 

Kabala náramky

jsou mystická forma judaismu. Ve starověkých hebrejských textech se Josefova matka Ráchel snažila bezúspěšně otěhotnět roky (věřilo se, že byla neplodná), nakonec prvorozený byl Josef. Zemřela při porodu svého druhého syna Benjamina. Po její smrti bylo její jedinou prioritou udržet děti v bezpečí a chráněné před zlem. 

Proto je Rachel stále uctívána jako postava svaté matky. Rituálem na její počest je sedmkrát uvázat kolem její hrobky provázek v červené barvě, aby do něj vstoupila energie ochrany a štěstí. Po sundání červeného provázku se rozstříhá na délky o velikosti náramku, poté se přivazuje k levému zápěstí při recitaci modlitby za ochranu a víru.

Málokdo má však přístup k Ráchelině hrobce, dnes může být náramek zavázán při opakování modlitby náramku Kabbalah.

 

Náramek v křesťanství

šarlatová nit (někdy také šarlach, jasně červená barva), která symbolizuje vykoupení, je omotaná kolem ruky dvou biblických postav Phareze a Zaraha, kteří jsou zmíněni v Bibli v Genesis 38.

 

Náramek ve starověké Číně

z dochovaných záznamů je Červená nit osudu, která je neviditelná. Tento provázek spojuje všechny životy a proplétá je tak  dohromady. Lunární bůh Yuè Lǎo svazuje kotníky dvou osob, které se mají potkat a stát se druhému spřízněnou duší, později se spojí ve svazku manželském. 

 

Převzatá tradice do moderní verze červených náramků

protože tradice nošení červených provázků na zápěstí pochází z mnoha kultur, postupem času se vyvinula v praxi, která spojuje všechny tradice.

 

Lidé, kteří nosí provázek pouze na levém zápěstí odkazují na kabalu (a mnoho dalších kultur), symbolizující „přijímací“ stranu těla nejblíže srdci.

Mnozí lidé také věří, že odříznutím červeného provázku ze zápěstí přináší smůlu, preferují tak nošení červené nitě až dokud sama neupadne. Jakmile se tak stane, přání vyřčené při samotném vázání by se mělo brzy uskutečnit.

 

Červený provázek na ruce může také sloužit jako příležitost k připomenutí vašich stanovených cílů, nebo spojení mezi vámi a milovanou osobou a tím i vaše vzájemné štěstí. 

Neexistuje žádný limit, co nebo koho si k náramku chcete zafixovat, můžete si vytvořit svůj vlastní rituál, který vám nejlépe poslouží při nošení červeného náramku.

 

Jen se musíte rozhodnout, zda je náramek červená šňůrka osudu ze starověké čínské tradice (která vás nakonec spojí s těmi, které jste předurčeni potkat), nebo je to spíše kabala či hinduismus (sloužící jako ochrana a štěstí)?

A nebo jdete vlastní cestou a sytě červený provázek je pro vás úplně něco jiného?