Růžence s medailí svatého Benedikta
Medaile svatého Benedikta bývá obvykle nošena na krku, růženci či škapulíři, ale také na ruce - náramek svatého Benedikta.
Často bývá umísťována v polích, v základech budov či v automobilech, kde ve spojení s pevnou vírou a modlitbou slouží k Božímu požehnání, přímluvě sv. Benedikta a umenšení moci zlých duchů.
Medaile je mimořádně mocným ochranným předmětem proti démonům a úkladům ďáblovým, její moc je připisována především výkupné hodnotě Kristovy oběti na kříži, účinku modliteb sv. Benedikta a jeho přímluvám v nebi, požehnání Církve a v neposlední řadě i víře a stavu milosti toho, kdo ji nosí a používá.
Svatý Benedikt z Nursie (asi 470 – asi 543) byl katolický mnich, zakladatel západního mnišství, je autorem Benediktovy řehole a podle legendy založil okolo roku 529 klášter na Montecassinu ve střední Itálii.
Benediktova řehole se časem rozšířila po celé Evropě a vžilo se označení benediktini ("černí mniši"). Vznikl tak Řád svatého Benedikta – nejstarší mnišský řád západního křesťanství. Benedikt byl prohlášen za svatého v roce 1220.
Svátek svatého Benedikta slavíme 11. července.
Popis medaile svatého Benedikta, které používáme v růžencích BeRare:
N-D-S-M-D = Non Draco Sit Mihi Dux = Drak (ve smyslu ďábel) nechť není mým vůdcem.
V-R-S - N-S-M-V - S-M-Q-L - I-V-B = Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana, Sunt Mala Qua Libas, Ipse Venena Bibas = Odejdi pryč Satane, nesváděj mě k marnostem; to, co mi ponoukáš je zlé, sám si vypij svůj jed.
C-S-P-B = Crux sancti patris Benedicti = Kříž svatého otce Benedikta.
PAX = mír = heslo řádu sv. Benedikta.
C-S-S-M-L = Crux Sacra Sit Mihi Lux = Svatý Kříž nechť je mým světlem.