Při objednávce nad 550Kč doprava ZDARMA, nad 600Kč vhodný dárek :)

Růžence s medailí svatého Benedikta

Medaile svatého Benedikta bývá obvykle nošena na krku, růženci či škapulíři, ale také na ruce - náramek svatého Benedikta.

Často bývá umísťována v polích, v základech budov či v novověku v automobilech, kde ve spojení s pevnou vírou a modlitbou slouží k Božímu požehnání, přímluvě sv. Benedikta a umenšení moci zlých duchů.

Medaile svatého Benedikta v růženci BeRare

Medaile sv Benedikta je jeden z nejmocnějších symbolu naší katolické víře pro svou přímluvu o ochranu proti démonům a úkladům ďáblovým, její moc je připisována především výkupné hodnotě Kristovy oběti na kříži, účinku modliteb sv. Benedikta a jeho přímluvám v nebi, požehnání Církve a v neposlední řadě i víře a stavu milosti toho, kdo ji nosí a používá.

Medaile, jak ji známe dnes, byla poprvé vyrobena v roce 1880 na památku čtrnáctého století od narození sv. Benedikta arcibiskupstvím Monte Cassino ( nejvýznamnějším klášterem založeným světcem ).

 

Svatý Benedikt - BeRareSvatý Benedikt z Nursie (asi 470 – asi 543) byl katolický mnich, zakladatel západního mnišství, je autorem Benediktovy řehole a podle legendy založil okolo roku 529 klášter na Montecassinu ve střední Itálii.

Benediktova řehole se časem rozšířila po celé Evropě a vžilo se označení benediktini ("černí mniši"). Vznikl tak Řád svatého Benedikta – nejstarší mnišský řád západního křesťanství. Benedikt byl prohlášen za svatého v roce 1220.

Svátek svatého Benedikta slavíme 11. července.

 

 

Popis medaile svatého Benedikta, které používáme v růžencích BeRare: 

 

Medaile svatého Benedikta v růžencích BeRareN-D-S-M-D = Non Draco Sit Mihi Dux = Drak (ve smyslu ďábel) nechť není mým vůdcem.

V-R-S - N-S-M-V - S-M-Q-L - I-V-B = Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana, Sunt Mala Qua Libas, Ipse Venena Bibas = Odejdi pryč Satane, nesváděj mě k marnostem; to, co mi ponoukáš je zlé, sám si vypij svůj jed.  

C-S-P-B = Crux sancti patris Benedicti = Kříž svatého otce Benedikta.

PAX = mír = heslo řádu sv. Benedikta.  

C-S-S-M-L = Crux Sacra Sit Mihi Lux = Svatý Kříž nechť je mým světlem.

 

Medaile svatého Benedikta v růžencích BeRare přední strana

Eius in obitu nostro prasentia muniamur = Nechť nás jeho přítomnost chrání v hodině smrti.

Crux sancti patris Benedicti = Kříž svatého otce Benedikta

Svatý Benedikt drží v pravé ruce kříž a v levé Řeholi sv. Benedikta. Po pravé straně je rozbitý pohár s hadem, po levé straně vidíme havrana, odnášejícího otrávený chléb. 

Tyto obrazy se vztahují k příběhům z Dialogů sv. Řehoře Velikého, při nichž byl sv. Benedikt zachráněn před nepřátelskými úklady mocí znaku sv. Kříže.  

 

Jak by medaile měla být používána?

Medaile svatého Benedikta patří mezi katolíky k nejoblíbenějším a s touto medailí je spojeno mnoho odpustků. Se zbožným používáním medaile jsou spojeny také duchovní výhody, jako je odvracení zla a pokušení, získání a obrácení hříšníků, pomoc ženám při porodu, síla při zachování čistoty, udělení milosti šťastné smrti, ochrana během bouří a přimlouvající se za léčení nemocí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení