Při objednávce nad 550Kč doprava ZDARMA, nad 600Kč vhodný dárek :)

Náramky z ametystu

Náramky z ametystu a růžence z ametystu – mocný ochránce

Ametyst je křemičitý minerál nejrůznějších odstínů fialové barvy, někdy přecházející až do purpurového zbarvení. Patří mezi velmi oblíbené drahé kameny. Jeho pojmenování pochází z řeckého slova amethystos, což v překladu znamená „neopojivý.“ Na Mohsově stupnici tvrdosti mu patří číslo 7. Nejkrásnější ametysty pochází z Afriky -  ze Zambie, z Konga nebo z Madagaskaru. Purpurově zbarvené ametysty se nalézají nejčastěji na Srí Lance nebo na Borneu. U nás byste je našli v Českém ráji, v Jeseníkách nebo v Moravském krasu.

Ametyst bývá označován za kámen králů. Velké oblibě se těšil i u Karla IV. - údajně mu pomáhal se soustředěním a s meditací. Možná právě proto ho Karel IV. nechal vsadit do Svatováclavské koruny a korunovačního kříže.

 

Jedinečné vlastnosti náramků z korálků ametystu

Ametyst vyniká obrovskou ochrannou mocí, už starověké civilizace ho využívali jako ochranný amulet. Ametyst nás chrání před vším negativním. Dodává nám vnitřní klid, odvahu, pomáhá s uskutečňováním snů a s přivoláním štěstí i lásky. Ametyst je také kamenem čistoty a zbožnosti, podporuje sílu ducha a výborně pomáhá při meditaci. Mohli bychom ho označit i za kámen kreativity – probouzí v nás intuici a směřuje naše myšlenky k tvořivé práci.

 

Znamení zvěrokruhu a náramek z ametystu

Ametystu je přiřazen element vody, výborně se tak hodí pro intuitivní a emocionální znamení Ryb. Po ruce by ho měli mít i kreativitou vyčnívající Vodnáři. Tmavě fialový ametyst bývá kamenem Kozorohů, kterým pomáhá probudit potlačovanou intuici. Ametyst s purpurovým odstínem se speciálně hodí pro neohrožené Berany.

 

Náramek z ametystu v nejčistší formě nebo náramek z levandulového ametystu, úžasný růženec na krk z ametystu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení