Při objednávce nad 630Kč doprava ZDARMA, při platbě na ÚČET nad 400Kč DÁREK zdarma :)

Náramky z tygřího oka

Náramky z korálků tygřího oka neboli náramky s Tiger eye.

 

Tento luxusní minerál se řadí mezi drahé kameny - křemenný polodrahokam. Již na první pohled Vás zaujme svojí jedinečnou strukturou a duhovými odlesky.

V dnešní době je velice oblíbeným módním doplňkem ve šperkařském průmyslu. Pro tento hydrotermální minerál je typická zlato-hnědá barva, jeho zlatavou barvu ovlivňuje limonit (oxid železitý). 

Název "tygří oko" si minerál získal díky optickému efektu, při kterém jeho struktura připomíná oko šelmy či dravce.  

Nejznámější naleziště je v Jihoafrické republice v pohoří Doorn v Griqualandu. V Evropě je jediné naleziště v železnorudných dolech na Ukrajině (je dokonce zobrazen na ukrajinské poštovní známce). 

Největší dostupný vzorek minerálu tygří oko pochází z Austrálie - dva metry dlouhý a vážící 150 Kg. Nyní je vystaven v Mineralogickém muzeu v Bonnu v Německu - skvělý TIP na výlet! 

 

Náramek s korálky z tygřího oka Vám pomáhá při řešení problémů a konfliktů.. Jeho zastoupení najdeme i v léčitelské sféře, napomáhá při duševních onemocněních - uklidňuje nervové podráždění a dodává vitalitu.

 

Jedinečné vlastnosti náramků z korálků tiger eye podle barvy:

Hnědé tygří oko - napomáhá k vašemu sebezdokonalování. Potlačuje deprese a zlepšuje náladu. Křemen udržuje rovnováhu mezi jing a jang a tím potlačuje depresivní stavy.

Modré tygří oko = sokolí oko - pomáhá při boji s různými fobiemi a napomáhá k rozvaze

Růžové tygří oko - dodává novou sílu a motivaci, pomáhá se zapomínáním

 

Znamení zvěrokruhu a náramky z tygřího oka:

Jedná se o skvělý harmonizující kámen, který je nejvhodnější pro Blížence, ale je i nápomocný i znamením Býka, Panny a lva.

 

Set náramků z tygřího oka jsou výrazným módním doplňkem vyjadřujícím sebejistotu - buďte predátorem mezi ovcemi.

Růženec se sokolím okem a jeho odleskem je skvělým dárkem pro přítele.