Při objednávce nad 630Kč doprava ZDARMA, při platbě na ÚČET nad 400Kč DÁREK zdarma :)

Náramky z pyritu

Náramky z pyrit a růžence z pyritu = kamene pozitivní energie

Pyrit je druhem železné rudy. Jeho název pochází řeckého slova pyrites, v překladu jiskřivý, což odkazuje na charakteristické jiskry, které odlétávaly při jeho zpracování. Pyrit řadíme mezi drahé kameny s tvrdostí 6 – 6,5. Příznačná je pro něj zlatavá barva – proto bývá také označován jako kočičí zlato. Pyrit ale může mít také nazelenalý, kovově modrý nebo červený povlak. U nás se naleziště pyritu nachází ve Zlatých Horách v Jeseníkách, v okolí Kladna nebo Rychnova nad Kněžnou. V zahraničí patří mezi nejznámější naleziště Španělsko, Peru, Chile nebo Velká Británie.

 

Jedinečné vlastnosti náramků z korálků pyritu

Pyrit patří mezi silné zdroje pozitivní energie. Zvyšuje naše sebevědomí, intelekt, paměť a podporuje logické uvažování. Chrání nás před negativní energií, před nebezpečím a nejrůznějšími úrazy. Je vhodný také pro duševní práci, protože zvyšuje příliv nových myšlenek. Harmonizuje i citovou nerovnováhu, zabraňuje melancholii a přináší pocit úlevy při stavech úzkosti i zklamání.

 

Znamení zvěrokruhu a náramek z pyritu

Pyritu je přiřazen element ohně. Z ohnivých znamení se nejvíce hodí pro pozitivně naladěné a úspěšné Lvy. Příval pozitivní energie prospěje také všem Kozorohům.

 

Růženec z pyritu s mnohostranným broušením korálků.