Při objednávce nad 630Kč doprava ZDARMA, při platbě na ÚČET nad 400Kč DÁREK zdarma :)

Náramky z hematitu

Náramky z hematitu a růžence z hematitu = kamene pozitivní energie.

 

Hematit, dříve nazývaný jako krevel, je klencový minerál. Jeho název pochází z řeckého slova  haĩma, což v překladu znamená krev.

Neopracovaný hematit má červenou až hnědočervenou barvu, následným broušením a leštěním pak získává typické ocelově šedé až černé zbarvení.

Tento hojně se vyskytující minerál má podle Mohsovy stupnice tvrdost 5-6. Je křehký, výrazně lesklý a také slabě magnetický.

Těží se v povrchových dolech, pro které je příznačné červené zabarvení půdy. Mezi nejznámější naleziště hematitu patří Švédsko, Brazílie, ostrov Elba, Čína nebo Austrálie. U nás je největším nalezištěm Narysov.

 

Jedinečné vlastnosti náramků z korálků hematitu

Hematit kolem nás vytváří ochranný štít, odrážející veškerou negativní energii. Z naší mysli odstraňuje záporné myšlenky, zahání úzkost, zklidňuje mysl a nastoluje duševní harmonii. Pomáhá nám zůstat pozitivními za všech okolností, zlepšuje naše soustřední i paměť.

Nesmělým dodává sebedůvěru a pomáhá překonávat plachost. Podporuje také duševní sílu, což pomáhá v boji proti špatným návykům. Za zmínku stojí i léčivé účinky hematitu. Doslova vytahuje nemoci z těla, zvláště ty spojené s krví.

 

Znamení zvěrokruhu a náramek z hematitu

Hematitu je přiřazen element ohně. Nejvíce se hodí pro optimistické Berany, nesmělé Vodnáře a Kozorohy. Ocení ho i často negativně přemýšlející Panny.

 

Z lehce opracovatelného hematitu lze vytvářet rozličné tvary korálků. Příkladem mohou být náramky vyrobené z kvádrů hematitu nebo provázkový náramek se srdíčkem z hematitu.

 

Vyberte si stylový módní doplněk v tmavě šedé až černé barvě. Jistě zaujme i růženec z hematitu.