Při objednávce nad 630Kč doprava ZDARMA, při platbě na ÚČET nad 400Kč DÁREK zdarma :)

Náramky z křišťálu

Náramky z křišťálu a růžence z křišťálu – kamene jasné mysli

Křišťál, bezbarvý krystal křemene, byl v minulosti mnohými učenci považován za zkamenělý led. Staří Řekové ho nazývali krustallos (led) a z tohoto termínu byl později odvozen současný název křišťál.

Křišťál řadíme mezi drahé kameny. Má dokonale průhlednou barvu a na Mohsově stupnici tvrdosti minerálů mu patří číslo 7, a to už je pěkně tvrdý oříšek. Mezi nejznámější naleziště křišťálu patří Madagaskar, Brazílie a v České republice Vysočina.

 

Jedinečné vlastnosti náramků z korálků křišťálu

Křišťál udržuje naši mysl čistou a jasnou. Nabíjí nás pozitivní energií a všechno negativní od nás odhání. Chrání auru a podporuje duchovní síly, čímž pomáhá každé duši splynout s duší Univerza. Přináší duševní rovnováhu a zároveň podporuje moudrost, trpělivost a dokonalost.

Díky svým vlastnostem bývá křišťál používán jako doplňkový kámen k ostatním drahým kamenům, protože zesiluje jejich moc. A to jak v duchovní, tak fyzické rovině. Křišťál je také univerzálním léčivým kamenem, působícím proti všem nemocem. Středověk mu dokonce přisuzoval magickou léčivou moc, kdy se rozdrcený prášek vnitřně užíval k léčbě žaludečních potíží.

 

Znamení zvěrokruhu a náramek z křišťálu

Křišťál je přiřazen elementu vody a ohně. Hodí se pro všechny optimisty ve znamení Lva, ale poslouží také idealistickým Vodnářům a negativně smýšlejícím Kozorohům.

 

Náramek z křišťálu v matné úpravě.