Při objednávce nad 630Kč doprava ZDARMA, při platbě na ÚČET nad 400Kč DÁREK zdarma :)

Náramky z obsidiánu

Náramky z obsidiánu a růžence z obsidiánu.

Obsidián je druh sopečného skla, které vzniká prudkých ochlazením lávy vodou. Řadíme ho k drahým kamenům. Obsidián má nejčastěji černou barvu, ale výjimkou není ani hnědá, zelená nebo zlatavá barva. Jde o poměrně křehký „kámen“ s tvrdostí 5,5. Je tak velmi snadno leštitelný a vynikají pro tvorbu rytin. V pravěku byl často používán pro výrobu nástrojů. Rozhodně to nebyla špatná volba – obsidián je ostřejší než ocel.

Mezi největší naleziště obsidiánu patří oceánská kůra, ovšem jeho sběr je na těchto místech většinou zakázán. Nejznámějším nalezištěm obsidiánu je Yellowstonský národní park v USA, Mexiko a Etiopie.

Jedinečné vlastnosti náramků z korálků obsidiánu:

Obsidián bychom mohli označit za kámen našeho „já.“ Má moc zesilovat povahové vlastnosti, odhaluje naše slabosti a bloky. Obsidián umí vynést na povrch negativní emoce a nepříjemné pravdy, které jsme ukryli hluboko do našeho podvědomí. Pomáhá nám podívat se pravdě do očí. Zároveň ale dodává víru ve vlastní schopnosti a zvyšuje sebevědomí. Pomáhá udržet si jasnou mysl, čímž vnáší světlo do zapeklitých situací. A i když obsidián mnohdy dokáže probudit záporné myšlenky, zároveň nás před vším negativním také chrání.

Znamení zvěrokruhu a náramek z obsidiánu

Obsidián byl příznačně přidělen elementu ohně. Z ohnivých znamení se nejvíce hodí pro Střelce, kteří vynikají svou upřímností. Obsidián pomůže také ambiciózním Kozorohům nebo Štírům.

 

Růženec z matného sněhového obsidiánu nebo růženec se zlatými odlesky v obsidiánu.