Vánoce

Málo které roční období je spojeno s tolika pověrami a tradicemi, jako Vánoce.

U nás v České Republice se Vánoce prvně objevily v roce 1812 v Praze, kdy ředitel Stavovského divadla Jan Karel Libich pozval ke štědrovečernímu stolu spoustu herců a jejich chotě. Měl nazdobenou jedličku se svíčkám. Je zvláštní, že na vesnicích se Vánoce začaly šířit až o sto let později.

K tomuto dnu se spojuje i jmelí, říká se, když se pod ním lidé políbí, tak v sobě najdou zalíbeni. Něco na tom bude. Určitě každoročně každá žena šílí s pečením cukroví, nákupem dárků.

V dnešní době je výhoda, že cukroví si můžete objednat, dárky vyřešíte přes internet, tak se vyhnete těm kolonám a frontám. Důležité je, když máte celou rodinu pohromadě a jsou všichni zdraví. Lidé v dnešní době nevidí maličkosti a ty dary přírody. Je super pod stromečkem najít drahý telefon a mnoho jiných věcí, ale není to podstata.  Vidíte tu krásu, když s dítětem rozkrojíte jablíčko a je tam hvězdička, nebo když pouštíte skořápky od ořechu naplněné voskem po vodě. Nespěchejte a užívejte si tento čas klidu a pohody.

 

 

Vánoční čas máte určitě spojený se stresem, spěcháním, špatnou náladou, abychom vše stihli, vše aby bylo perfektní, ale už nevidíte tu pravou podstatu. Atmosféra je všude kolem nás a je jen na nás jakou si jí uděláme. Proč nakupujeme spoustu zbytečností, místo toho abychom se věnovali svým blízkým? Podle mě si myslíme, že těma dárkama jim vynahradíme ten čas, který na ně nemáme. Spoustu lidí se honí za prací, kariérou, nebo se teprve hledají… nebyl by svět hezčí, kdyby lidé dávali najevo svoje emoce a pocity, než když se tváří, že se nic neděje. Dnešní doba je díky své ekonomice hrozně rozmanitá a máte od jedné stejné věci nejméně deset různých výrobců. Díky těmto faktorům se honíme buď za lepším a nebo samou rozmanitostí nevíme co s penězi, jak naložit se svým životem, tak aby to vyhovovalo dnešní moderní době.